«

Söz Yüzüğü Takma Konsepti Nasıl Olmalı?

Söz töreni evlilikle devam etmesi beklenen birlikteliklerde ilişkinin adını koymak için gerçekleştirilen bir organizasyondur. Bir tören olarak anılan kız isteme merasimi, farklı şekillerde gerçekleştirilebilir. Söz yüzüğünü takma konsepti belirlenirken söz gelenekleri yörelere göre farklılık gösterdiği için birçok farklı etken göz önünde bulundurulur. Bunun yanı sıra çiftlerin isteklerinin de mutlaka göz önünde bulundurulması gerektiğini dile getirmek gerekir.

Söz ve Kız İsteme Nedir?

Söz yüzüğü takma adı verilen bu organizasyon isminden de anlaşılacağı üzere çiftlerin birbirlerine verdikleri sözü temsil eder. Aile büyükleri çifte yüzük takar ve böylelikle evlilik sürecine ilk adım atılır. Yüzük takılmadan önce erkek tarafından görevlendirilen büyük yaşta bir kişi kız tarafının büyüklerinin evlilik için onayını almak adına konuşmalar yapar. Eğer bu konuşma esnasında herhangi bir pürüz yaşanmazsa, konuşma sonrası yüzük takılır. Bu yüzük sembolikte olsa bağlılık olarak gösterilir ve çiftler birbirlerine söz vermiş sayılır.

Söz konsepte genellikle evde gerçekleştirilen bir organizasyondur. Kız evine gerçekleştirilen ziyaret ile meydana gelen bu organizasyon için profesyonel bir organizasyon ekibi ile çalışmak oldukça mantıklıdır. Eğer davetli sayısı kalabalıksa ya da aile bireylerinin sayısı ev için uygun değilse farklı bir mekanda da gerçekleştirilebilir. Profesyonel bir organizasyon ekibi ile çalışmak kullanılacak iç mekan konseptlerinin, hediyeliklerin ve ikramlıkların profesyonel olarak ele alınmasını sağlar. Dolayısıyla profesyonel bir organizasyon ekibi ile çalışarak söz konseptinizi unutulmaz bir hale getirebilir ve keyifli bir organizasyon geçirebilirsiniz.

Söz Merasiminde Misafirlere Ne İkram Edilir?

Sözlenme günü kız tarafının evine kalabalık bir misafir grubu gelir. Bazı durumlarda örneğin misafir grubu oldukça kalabalık olduğunda organizasyon ev değil farklı bir mekanda da gerçekleşebilir. Ancak misafir grubunun ne kadar kalabalık olduğu fark etmeksizin mutlaka ikram edilmesi gereken atıştırmalıklar bulunur. Pek çok kişi sözlenme günü için ikram edeceği atıştırmalıkları kendi hazırlamayı düşünüyor. Ancak bu sürecin oldukça stresli olduğunu da ilgilenmeniz gereken pek çok farklı etken olduğunu kesinlikle göz ardı etmemelisiniz.

Eğer talep ederseniz birlikte çalıştığınız profesyonel organizasyon ekibi misafirlere ikram edeceğiniz atıştırmalıklar konusunda da sizlere yardımcı olabilir. Bu durumda atıştırmalıklar catering şirketi tarafından profesyonel şekilde hazırlanacak, misafirlerinize lezzetli atıştırmalıklar ikram edilmesini sağlayacaktır. Eğer kalabalık bir misafir grubunu ağırlamanız gerekiyorsa bu gibi bir hizmetten faydalanmanı kesinlikle çok mantıklı olduğunu dile getirmek gerekir.

Söz merasiminde misafirlere börek, kek ve zeytinyağlılar gibi çay saati ikramlıkları ikram edilebilir. Akşam yemeğinden ziyade atıştırmalık olarak hazırlanan bu ikramlıklar, misafirlerinize gösterdiğiniz özen adına oldukça önemlidir. Bu ikramlıklar ile hazırlanacak tabaklar, misafirlerinize başarılı bir şekilde ayarlamanızı sağlar. Böylelikle söz merasiminizin eğlenceli ve keyifli bir şekilde devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Söz Gelenekleri Nelerdir?

Çiftler kendi aralarında evlilik kararı alsalar dahi kız isteme aile ile birlikte gerçekleştirilen bir organizasyondur. Temelde bir gelenek olan söz, gelin ve damat adayının ailelerinin tanıştırılmasını da sağlar. Kız isteme ve söz merasimleri ailelerin birbirini daha yakından tanımasını sağlayan dolayısıyla çok kıymetli bir anı vesile olan organizasyonlardır. Bu gibi organizasyonlarda aile büyüklerinin sizlere eşlik etmesi çok kıymetli ve değerlidir. Aile bağlarınızın kuvvetli olduğunu karşı tarafa göstermek adına önemli bir organizasyon olan söz, farklı geleneklere sahip olacak şekilde gerçekleştirilebilir. Karşı tarafın size duyduğu güveni arttırır.

Söz gelenekleri farklı yönlerde birbirinden değişik olabilir. Ancak gelenek ne olursa olsun profesyonel bir organizasyon şirketi ile çalışmak keyifli bir merasim geçirmenizi sağlar. Böylelikle hem kendiniz hem de sevdiğiniz kişi için uygun bir organizasyon gerçekleştirebilir ve ailelerinizi de mutlu edebilirsiniz. Herkesin mutlu olmasını sağlayan bu gibi organizasyonlar, farklı konseptler ile hazırlanır. Organizasyon ekibi organizasyon öncesinde gerçekleştirilecek olan iç mekana gelir ve çeşitli değişiklikler yapar. İç mekan süslemeleri, gerekli konsept hazırlıkları ve ikram hazırlıkları gibi hazırlıkların tamamlanması ile birlikte organizasyon başlamaya hazır hale gelir.

Adana Nişan Organizasyonu ile çalışmaya başladığınızda öncelikle bir planlama süreci başlayacaktır. Organizasyon ekibi sizlere söz gelenekleri ile ilgili çeşitli sorular soracak ve organizasyonu planlamak adına bir yol çizecektir. Gerçekleştirmek istediğiniz konsept ile ilgili sizleri bilgilendirecek, bu süreç dahilinde meydana gelecek sorunların soğukkanlılıkla üstesinden geleceklerdir. En kıymetli geleneklerden biri olan ve her iki taraf için de oldukça önemli olan söz gelenekleri, iki tarafı da memnun etmelidir. Eğer bu süreci tek başınıza yürütmeye çalışırsanız zorlanabilir ve strese girebilirsiniz. Ancak sizin için zorlu durumlar ile uğraşacak profesyonel bir ekiple çalışmak bu süreden çok daha başarılı ve keyifli şekilde tamamlanmasını sağlar.

Söz Gününde Ne Giyilir?

Sözlenme günü için yapılacaklar pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Bu süreç eğlenceli olmasının yanı sıra tek başınıza ele aldığınız takdirde stresli bir hale gelebilir. Ancak söz gününüzü hazırlamak adına profesyonel bir organizasyon ekibi ile çalışıyorsanız yalnızca kendinizi hazırlamanız yeterli olur. Bu durumda söz günümüzde giymeniz gereken kıyafetler ile ilgili daha detaylı araştırmalar yapabilirsiniz.

Söz günü için tercih etmeniz gereken kıyafetler tamamen beğeni ve istekleriniz ile ilgilidir. Genellikle sade ama şık elbiseler tercih eden kadınlar, bazı durumlarda etek veya bluz gibi kıyafetler ile de kombin yapabilir. Erkekler için ise bu durum genellikle takım elbise olarak değişkenlik gösterir. Kız isteme Töreni sırasında gelin adayları yiyecek ve kahve servisi gibi servisler yapar. Dolayısıyla tercih edeceğiniz kıyafetin hareket etmenizi engellemeyeceğinden emin olmanız gerekir.

Söz gününde kadınlar genellikle beyaz renk tercih eder. Hareket etmenizi zorlaştırmayacak, kendinizi rahat hissettirecek bir kıyafetten yana tercih yapabilir ve böylelikle söz gününüzde bütün gözlerin üzerinizde olmasını sağlayabilirsiniz.

Erkek Tarafı Söz Merasimine Nasıl Hazırlanır?

Adana Nişan Organizasyonu ile çalışarak, yalnızca kız tarafı için değil erkek tarafı içinde gerekli hizmetleri alabilirsiniz. Söz merasimi kız tarafı tarafından gerçekleştirilen bir merasim olsa da erkek tarafı da pek çok farklı sorumluluğa sahiptir. Kız isteme merasimine giderken erkeklerin çikolata, çiçek, söz yüzükleri ve geline takılacak bir takı seti götürmeleri gerekiyor. Eğer yöresel olarak farklı geleneklere sahipseniz, geleneklerimize uygun bir hazırlık yapmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra gelin ve ailesine hediye etmek üzere hazırlanan söz bohçası da erkek tarafının hazırlıkları arasında yer alıyor.

Sonucunun birlikteliğiniz ile tamamlanacağı mutlu bir süreç olan evlilik hazırlıkları, söz merasimi ile başlar. Tüm bu süreçte profesyonel bir organizasyon ekibi ile çalışmak daha az stresli olmanızı sağlar. Hayatınızın en mutlu süreçlerinden biri olan ancak çeşitli sebepler dolayısıyla kendinizi baskı altında hissedebileceğiniz bu süreç, mutluluk içerisinde geçmelidir. Sizde söz merasimi gibi organizasyonlarınız için Adana Nişan Organizasyonu ile çalışabilir, hiçbir detayın atlanmadığı keyifli bir organizasyon yaşama şansı yakalayabilirsiniz. Organizasyonlar esnasında profesyonel fotoğrafçılar fotoğraflarınızı çekecek, unutulmaz anlarınız ölümsüz hale getirecektir. Misafirlerinize ikram edeceğiniz atıştırmalıklar ya da sevdiklerinize memnun etmek için gerçekleştireceğiniz gelenekler konusunda sizlere yardımcı olacak profesyonel ekip, planlamanın kusursuz olmasını sağlar. Böylelikle size yalnızca anın mutluluğunu yaşamak kalır!

Ayrıca ‘‘Evlilik Teklifi İçin İpuçları ve Şık Çiçek Seçenekleri” isimli makalemize göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Sude Hobi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *